Обробка замовлення починається, щойно клієнт завершує покупку. Без ефективної обробки замовлень покупка клієнта може бути не доставлена швидко та задовільно. Дізнайтеся більше про те, які фактори можуть впливати на обробку замовлень, і про те, як побудувати систему, яка працює.

Що таке обробка замовлень?

Обробка замовлень охоплює всі кроки, які виконуються від моменту, коли клієнт купує щось онлайн, до моменту, коли це прибуває до його дверей. Ця серія кроків включає обробку платежу, перевірку інформації про клієнта, підготовку та доставку товарів і відстеження замовлення.

Не всі підприємства обробляють замовлення однаково. Наприклад, індивідуальний підприємець із невеликою кількістю замовлень може виконати ці кроки самостійно. Середні та великі підприємства можуть передати цей процес аутсорсингу або мати власну команду для керування та виконання замовлень клієнтів.

Чому важлива обробка замовлень?

Ефективно Обробка замовлень переходить від одного етапу до наступного плавно й точно, щоб потрібні продукти швидко потрапляли до місця призначення. Це може справити гарне враження на одержувачів замовлення, які можуть стати постійними клієнтами. Належна обробка замовлень також запобігає заповненню запасів або зберіганню надлишкових запасів, які спричиняють витрати на зберігання та які важко продати.

Продавці не повинні підходити випадково до обробки замовлень. Без належної системи управління підприємства можуть втратити гроші та відштовхнути клієнтів. Неефективний збір замовлень означає, що працівники витрачають надто багато часу на пошук продуктів і пакування замовлень, що може призвести до збільшення витрат на робочу силу.

Наприклад, коли бренд оливкової олії Graza збільшила продажі під час святкового сезону 2022 року, їй було важко встигати за замовленнями. «Люди чекали три тижні, щоб отримати свої продукти», — розповідає засновник Ендрю Бенін Shopify Masters. Знаючи, що її клієнти заслуговують на відповіді, Graza надіслала електронний лист із поясненням закулісних обставин — стратегія, яка, на думку деяких, призведе до зворотного ефекту. Натомість чесність компанії принесла їм позитивну пресу та повідомлення від клієнтів. «Відповіді були чудовими», — додає Ендрю.

Створення ретельно продуманої структури обробки замовлень може підвищити задоволеність клієнтів і зміцнити довіру. Однак, якщо замовлення неправильні або занадто довго надходять, клієнти можуть більше не купувати у вас.

Як працює обробка замовлень

  1. Розміщення замовлення
  2. Комплектування
  3. Сортування
  4. Упаковка
  5. Доставка та доставка

Хоча компанії по-різному організовують робочі процеси обробки замовлень, загальний процес включає:

1. Розміщення замовлення

Обробка замовлення починається, коли клієнт розміщує замовлення. У той час як невеликі підприємства можуть вручну розміщувати замовлення, більші та відоміші можуть автоматизувати ці дії або підрядити їх. Система керування замовленнями може перевірити, чи інформація клієнта точна, а потім ініціювати створення пакувального списку, який пересилається групі виконання робіт.

Співпраця зі сторонньою логістикою постачальник для визначення оптимального місця виконання. Зазвичай це найближчий до клієнта центр виконання покупок, який має товар на складі.

2. Збирання

Робітники завершують етап збирання предметів із полиць. Система керування запасами допомагає комплектувальникам відстежувати товари, щоб вони могли легко знаходити їх у пункті виконання.

Залежно від вашої стратегії виконання та налаштувань складу, ви можете вибрати груповий комплект (збирання товарів для кількох замовлень одночасно). , комплектація (зосередження на одному замовленні за раз) або зональна комплектація (пошук предметів у зоні, як-от електроніка чи товари для дому).

3. Сортування

Після комплектування розділіть продукти за призначенням. Це особливо важливо для партійного або зонального комплектування, оскільки ці стратегії передбачають збір кількох елементів із кількох замовлень одночасно. Це також сприятливий час, щоб переконатися в точності замовлення та в тому, що товари не виглядають пошкодженими.

Керуйте всім своїм асортиментом із Shopify

Shopify має вбудовані інструменти для допомогти керувати складом і зберігати інвентар в одному місці. Відстежуйте продажі, прогнозуйте попит, установлюйте сповіщення про низькі запаси, створюйте замовлення на купівлю, підраховуйте запаси тощо.

Досліджуйте керування запасами на Shopify

4. Упаковка

Надійно укладайте предмети, зважуйте та маркуйте пакунки та запечатуйте їх, щоб вони були готові до відправлення. На цьому етапі клієнти отримують сповіщення про те, що їх замовлення запаковано та готове до відправлення.

5. Доставка та доставка

Цей останній крок у процесі вибору, пакування та відправлення полягає в тому, що ви передаєте пакунки перевізнику, наприклад USPS або FedEx. Коли перевізник отримує пакунок, клієнти отримують оновлений статус свого замовлення, який містить приблизний час прибуття. Коли замовлення надходять, запитайте відгук клієнтів або будь-яку допомогу з їхніми замовленнями.

Фактори, що впливають на обробку замовлення

Намагаючись керувати обробкою замовлень, слід враховувати кілька факторів:

Продукти

Вид продуктів, які ви продаєте, впливає на весь робочий процес обробки замовлень. Наприклад, якщо ви продаєте готові страви, то вам доведеться зберігати продукти в холоді, щоб вони не зіпсувалися під час транспортування. З іншого боку, продавець, який продає нешвидкопсувні товари, як-от косметика, не матиме таких же проблем.

Розмір замовлення

Багато залежить від того, чи ви маєте справу з великими чи дрібними речами. Якщо ви продаєте товари, які поміщаються в невелику коробку, як-от набір столового срібла, вам, швидше за все, не потрібно вживати жодних особливих заходів для обробки замовлення. Однак, якщо ви доставляєте меблі, доставка тримісної секції до чиєїсь вітальні не є такою простою справою, як доставка коробки в службу доставки.

Витрати

Вартості впливають на все: від програмного забезпечення для обробки замовлень, яке ви використовуєте, до чисельності вашої команди виконання робіт і частоти підготовки товарів до доставки. Перш ніж налаштовувати системи обробки замовлень, складіть чітке уявлення про вартість ведення вашого бізнесу. Подумайте, куди ви можете приділити більше ресурсів, а де вам знадобляться інші рішення.

Ефективність

Ефективна обробка замовлень заощаджує час і гроші вашого бізнесу. Наприклад, команда, яка використовує систему керування складом, може вибрати товар швидше, ніж команда, яка її не використовує.

Сезонність

Якщо ваші товари більш популярні в певну пору року, сезонність може вплинути на обробку ваших замовлень. Можливо, вам знадобиться найняти більше працівників у пікові місяці або ви можете змінити стратегії комплектування та доставки залежно від активності покупців ваших клієнтів.

Як пояснив засновник Graza, важко змінити обробку замовлень у середина несподіваного сплеску продажів, як під час святкового сезону. «Знаєте, на наших перших презентаціях ми висловлювалися, Граца не для подарунків», — каже Ендрю. «Граца для щоденного використання. І тоді, я думаю, Q4 привів нас до тями. Ми думали: «Боже Боже, люди справді божевільні дарують цей продукт». Обсяги наших замовлень були набагато вищими, ніж ми очікували. Насправді важко збільшити склад зараз у найскладнішу та найбільшу пору року».

Поради щодо ефективної обробки замовлень

Дотримуйтеся цих порад, щоб полегшити обробку замовлень для вашого бізнесу:

Виберіть автоматизація

Сучасні системи обробки замовлень використовують технологію для підготовки, доставки та доставки замовлень, тоді як традиційні системи покладаються на ручні процеси. Автоматизація вашої системи управління запасами може бути ефективнішою та зменшити кількість людських помилок.

Вибирайте компанію з доставки з розумом

Доставка відіграє велику роль для обробки замовлення, тому варто витратити час, щоб знайти відповідного для вас перевізника. Ви не тільки шукаєте надійного партнера, який міг би доставити замовлення вчасно, але також хочете знайти такого, який є економічно ефективним і може допомогти клієнтам, якщо виникне проблема.

Будьте прозорість із клієнтами

Часте спілкування — наприклад, щодо оновлення замовлень або пропозиції підтримки — може допомогти підвищити задоволеність клієнтів. Якщо у вас виникла проблема із замовленням, ви можете викликати довіру, пояснивши причину своїм клієнтам і пояснивши, які кроки ви вживаєте, щоб виправити ситуацію.

Використовуйте прогнозування попиту

Інструмент прогнозування попиту може підготувати вас до періодів високої та низької активності. Ви знатимете, коли вам потрібно збільшити рівень запасів і найняти більше персоналу, а коли вам не потрібна така значна підтримка. Це гарантує, що ваші клієнти зможуть швидко отримати свої замовлення, навіть коли попит досяг піку.

Перегляньте свій робочий процес

Те, що вам підходить одного року, може не працювати наступного. Регулярно переглядайте робочий процес обробки замовлень, щоб підвищити ефективність. Перевірте, чи ваше програмне забезпечення для керування запасами оновлено, чи ваш транспортний оператор усе ще доставляє товари вчасно, щоб надати вашим клієнтам найкращий досвід у міру розвитку вашого бізнесу.

Поширені запитання щодо обробки замовлень

Що таке приклад обробки замовлення?

Прикладом обробки замовлення є клієнт, який замовляє гель для волосся, кондиціонер і шампунь в інтернет-магазині. Бренд перевірить інформацію клієнта та замовлення перед тим, як команда виконання знайде, упакує та відправить продукти. Обробка замовлення завершується, коли клієнт отримує продукти для догляду за волоссям.

Що відбувається після обробки замовлення?

Після обробки замовлення компанії можуть зв’язуватися з клієнтами, щоб отримати відгук або запропонувати підтримку щодо повернення.

Які етапи обробки замовлення?

Хоча компанії обробляють замовлення по-різному, зазвичай етапи включають розміщення замовлення, комплектування, сортування, пакування та відправлення.