Швидше за все, якщо ви займаєтеся роздрібною торгівлею, ви приймаєте певну форму безготівкової оплати. За даними дослідницького центру Pew Research Center, 41% дорослих не роблять покупок готівкою протягом типового тижня. Щоб не відставати, власники бізнесу зобов’язані використовувати та розуміти роль платіжних процесорів.

Читайте далі, щоб дізнатися більше про те, як працюють платіжні процесори, на що слід звернути увагу, вибираючи один із них, і п’ять найкращих платіжних компаній.

Що таке платіжний процесор?

Платіжний процесор – це постачальник, який керує логістикою прийому методів оплати кредитними та дебетовими картками. Платіжні процесори передають дані карток із будь-якої точки, в яку клієнти вводять дані своєї кредитної картки — пристроїв для зчитування карток, сторінок оформлення замовлення чи навіть спеціального обладнання, підключеного до смартфону, — і різних фінансових установ, які беруть участь у транзакції.

Платіжні процесори також відіграють важливу роль у забезпеченні онлайн-платежів. Вони гарантують, що на банківських рахунках клієнтів є достатні кошти, а на кредитних картках – відповідні кредитні лінії. Вони також захищають конфіденційну фінансову інформацію клієнтів, тому до неї не можуть отримати доступ сторонні особи.

Як працює платіжний процесор?

Платіжний процесор – це невидимий актор, який завершує транзакції, коли компанія приймає платежі карткою, переміщуючи кошти з рахунку клієнта на рахунок продавця—часто в мить ока. Ось як цей процес працює:

1. Покупець надає інформацію про картку

Клієнт надає продавцю інформацію про свою картку. Це можна зробити на пристрої для зчитування карток у звичайному магазині, на платіжній сторінці на веб-сайті, за допомогою мобільного обладнання чи іншим способом оплати.

2. Платіжна інфраструктура обробляє запит

Інформація про картку клієнта надсилається через платіжний шлюз до платіжного процесора. Потім процесор формально ініціює транзакцію, надсилаючи інформацію до банківської мережі (для дебету) або карткової мережі, як-от Mastercard, Visa або American Express, для авторизації.

Потім банк або карткова мережа повідомляє обробника платежів щодо того, чи платіж авторизовано чи відхилено. Якщо платіж авторизовано, продавець завершує операцію з клієнтом. Якщо платіж відхилено, продавець повідомляє клієнта, і клієнт може спробувати інший спосіб оплати.

3. Гроші переміщуються

Після авторизації та завершення транзакції платіжний процесор повідомляє банк або компанію, що видає кредитні картки (відомий як «банк-емітент»), що він повинен надіслати кошти в банк продавця (відомий як «банк-еквайр»).

Кошти передаються на рахунок продавця (налаштований постачальником торговельних послуг). Це може статися негайно або протягом кількох робочих днів, залежно від постачальника платежів і типу банківського рахунку-еквайринга.

Після цього продавець може вільно перерахувати ці кошти на власні банківські рахунки своєї компанії.

5 найкращих компаній з обробки платежів

На ринку існує велика кількість платіжних систем, з яких може вибрати кожен власник бізнесу. Серед п’яти найкращих послуг:

1. Square

Square є одним із найпопулярніших платіжних процесорів на ринку. Ви можете впізнати його фірмові білі карткові термінали на прилавку вашої улюбленої кав’ярні або версію розміром з великий палець, підключену до чийогось смартфона.

Його інтерфейс чистий, простий і легкий для розуміння, що робить його вигідним. Square стягує 2,6% за особисту покупку та 2,9% плюс 30? за онлайн-транзакцію. Ціни можуть дещо відрізнятися між безкоштовними моделями програмного забезпечення Square та моделями за підпискою.

Компанія надає один безкоштовний пристрій для зчитування карток, коли ви підписуєтесь на план; після цього апаратне забезпечення коштує від 10 до 149 доларів США.

2. Payment Depot

Клієнти Payment Depot сплачують щомісячний членський внесок у розмірі 79 доларів США. Після здійснення покупки Payment Depot стягує додаткову фіксовану комісію без націнки на курс обміну. Фіксована комісія коливається від 15 ? за транзакцію для найдешевшого місячного плану з найменшою кількістю функцій до 7 ? за найдорожчий план. Payment Depot також можна використовувати на різноманітному апаратному забезпеченні, зокрема платіжних терміналах або системах торгових точок або торгових точках.

3. Stripe

Stripe є одним із найбільш настроюваних варіантів платіжних процесорів на ринку. Він спеціально розроблений для веб-розробників, які можуть налаштувати API продукту відповідно до потреб свого бізнесу. За допомогою Stripe ви можете приймати кредитні картки, дебетові картки та навіть деякі платежі в криптовалюті в більш ніж 130 різних валютах. Він стягує 2,9% плюс 30? за кожну успішну транзакцію карткою. Stripe також інтегрується у ваш магазин Shopify.

4. PayPal. Витрати на його запуск низькі (без щомісячної плати та мінімального балансу), і він використовується в усьому світі, у понад 200 країнах і в 26 валютах.

PayPal пропонує інтеграцію безпосередньо з вашим сайтом електронної комерції. PayPal стягує 2,9% плюс 49 ? за транзакцію в США за стандартні платежі кредитними та дебетовими картками, 2,29% плюс 9 ? за транзакцію в США для трансакцій із QR-кодом і 3,49% плюс 49 ? за транзакцію в США для всіх інших комерційних операцій. транзакції, включаючи Paypal Checkout.

5. Payline Data

Payline Data дає продавцям можливість приймати платежі онлайн, у магазині та через мобільний додаток. Компанія також надає продавцям можливість отримувати грошові аванси, доступ до інформації про клієнтів і зручну інтеграцію QuickBooks. Його пропозиції щодо обслуговування клієнтів також добре перевірені. Його контракти укладаються щомісяця, і компанія стягує плату за обмін плюс 0,4% і 10? за транзакцію, проведену карткою, і плюс 0,75% і 20? за онлайн-транзакцію.

Що слід враховувати при виборі платіжного процесора

Вибираючи платіжний процесор, враховуйте структуру комісії та те, чи потрібно буде вам обробляти платежі в міжнародних валютах. Коли ви перевіряєте платіжні процесори, враховуйте наступне:

  • Чи існує комісія за ініціювання або запуск? Після цього річна комісія?
  • Чи стягується комісія за кожну трансакцію, також із місячною підпискою?
  • Чи потрібно буде придбати або взяти в оренду обладнання для обробки кредитних карток, наприклад термінали в магазинах ?
  • Чи стягується комісія за підключення до вашого облікового запису продавця?
  • Чи стягуватиметься з вас комісія в разі відкликання платежу з кредитної картки ?
  • Чи доведеться вам сплачувати комісію за перевірку адрес клієнтів або платіжних поштових індексів?
  • Чи потрібно буде вам сплачувати комісію за розірвання, якщо ви вирішите припинити використання процесора?
  • Чи потрібно буде приймати платежі з-за кордону?

Знайдіть правильний платіжний процесор для свого бізнесу

Якщо ваш бізнес приймає картки платежів, вам потрібен платіжний процесор. Але універсальної послуги для всіх не існує. Як було показано вище, є багато моделей і продуктів на вибір, кожна з яких відповідає потребам різноманітних підприємств: від звичайних магазинів на кутку до великих роздрібних торговців електронною комерцією.

Що таке платіжний процесор Поширені запитання

Що робить платіжний процесор?

Платіжний процесор – це компанія, яка полегшує переказ грошей між двома сторонами, наприклад споживачем і купець. Вони діють як посередники між банком споживача та банком продавця, надійно переказуючи кошти від споживача до продавця та забезпечуючи отримання платежу. Платіжні процесори також надають продавцям можливість приймати різні форми оплати, зокрема кредитні картки, дебетові картки та інші цифрові способи оплати. Почати роботу з Shopify

Які приклади платіжного процесора?

  • PayPal
  • Stripe
  • Square
  • Braintree
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Authorize.net
  • 2Checkout
  • WePay
  • Skrill

Початок роботи з Shopify

Чи вважається PayPal системою обробки платежів?

Так, PayPal вважається системою обробки платежів. PayPal — це сервіс онлайн-платежів, який дозволяє користувачам надсилати та отримувати платежі за товари та послуги. Його використовують як підприємства, так і приватні особи для обробки платежів за онлайн-покупки, оплати рахунків і грошових переказів. Початок роботи з Shopify

Чи можу я створити власний платіжний процесор?

Так, ви можете створити свій власний платіжний процесор. Однак це непросте завдання і вимагає значних знань і ресурсів. Ви повинні бути знайомі з системами обробки платежів, обліковими записами продавців та іншими послугами, пов’язаними з платежами. Крім того, вам знадобиться доступ до захищеного сервера та безпечної системи обробки транзакцій. Вам також знадобиться обліковий запис продавця з платіжним шлюзом, наприклад PayPal або Stripe. Нарешті, вам потрібно буде створити власний обліковий запис продавця, що передбачає реєстрацію в системі обробки платежів, налаштування облікового запису продавця та налаштування платіжного шлюзу. Почати роботу з Shopify