Занепад бізнесу — це початок, а не кінець.

Це дає вам шанс навчитися, почати нове та відновити.

Перше, що роблять багато власників бізнесу, щоб спробувати врятувати свій бізнес, — скорочують витрати, але це лише сповільнює неминуче. Що вам потрібно зробити, так це вдихнути нове життя в бізнес, який вмирає, розпочавши його.

Ця стаття допоможе дати вашому вмираючому бізнесу поштовх енергії, необхідний для повернення на шлях успіху.

Поширені причини невдач малого бізнесу

Якщо придивитися уважніше, є кілька ознак, пов’язаних із крахом бізнесу за кілька місяців до того, як це станеться. Деякі з цих ознак включають припинення зростання бізнесу, погане управління грошовими потоками та явний брак інновацій чи диференціації.

CB Insights знайшов чотири основні причини невдач стартапів:

  1. Закінчилися гроші (38%)
  2. Немає потреби на ринку (35%)
  3. Побитий конкуренцією (20%)
  4. Поганий бізнес модель (19%)

Як врятувати занепалий бізнес за 10 кроків

  1. Налаштувати ваше мислення 
  2. Ставте цілі
  3. Дізнайтеся, чому клієнти залишають
  4. Зрозумійте свою цільову аудиторію
  5. Виконайте SWOT-аналіз 
  6. Уважно подивіться на свої фінанси
  7. Отримайте фінансування, якщо вам це потрібно
  8. Обертайтеся та змінюйте напрямок
  9. Інвестуйте в маркетинг
  10. Дійте

1. Налаштуйте своє мислення

Немає секрету успіху. Але є багато факторів, які роблять вас і ваш бізнес успішними. Звісно, це наполеглива праця та відданість справі.

Але є й інші способи втілити це в життя, окрім метушні та роботи 24/7. Розвиток позитивного мислення для зростання може допомогти вам залишатися на шляху до успіху.

Це може звучати трохи «у-у-у» або сумнівно містично та ненауково. Проте нейронаукові дослідження показав, що наші дії викликані намірами, стимулами чи внутрішніми цінностями.

Мислення про розвиток визначається вірою в те, що ваш інтелект змінюється та вдосконалюється. Люди з налаштованим на зростання мисленням сприймають невдачі як частину процесу навчання та «відновлюються», стаючи більш мотивованими.

Розвивайте мислення на зростання:

  • Вивчіть уроки зі своїх помилок. Буде постійний список невдач у вашому бізнесі. Я побудував три компанії знизу вгору, і це ніколи не було гладко. Кожна поразка стає перемогою. Тому, якщо ви відчуваєте невдачу, відмахніться від цього. Подивіться на те, що сталося у вашому бізнесі, і з’ясуйте, що ви будете робити по-іншому в майбутньому.
  • Залишайтеся гнучкими. Швидше за все, нічого не піде за планом. Здатність адаптуватися та пристосуватися допоможе подолати численні перешкоди у бізнесі на вашому шляху.
  • Надихайте себе. Знайдіть час для себе. Легко працювати до кінця, коли ваш бізнес переживає важкі часи. Нескінченна робота втомить вас і змусить вас кинути роботу.

Це правда, що наполеглива праця важлива, але залишатися наполегливим і щасливим ще важливіше для досягнення ваших цілей. Скористайтеся наведеними вище порадами, щоб отримати здоровий і врівноважений розум, щоб пережити важкі часи.

2. Ставте цілі

Тепер, коли ваша голова в хорошому місці, настав час працювати над тим, щоб змінити цей бізнес. Встановлення цілей допомагає зосередитись і зберегти імпульс. Цілі допомагають вам досягти певного результату, коли ви відчуваєте, що все руйнується.

Налаштування цілей: пов’язано з вищою мотивацією, самооцінкою та впевненістю в собі. Дослідження також встановили тісний зв’язок між встановленням цілей і успіхом.

Почніть з малого. Не збожеволійте, ставлячи великі цілі, тому що ви будете розчаровані, якщо не досягнете їх. Ставте часті менші цілі та винагороджуйте себе після їх досягнення. Створіть низку міні-цілей, які ведуть до великої цілі.

Наприклад, припустімо, що ваша велика мета — отримати 200 підписників для вашого списку маркетингу електронною поштою. Ваш міні-список цілей може виглядати приблизно так:

  • Зареєструватися на безкоштовне програмне забезпечення для електронного маркетингу
  • Створити цільову сторінку для реєстрації в списку розсилки
  • Створіть кампанію електронною поштою
  • Просуйте список адрес електронної пошти на веб-сайті та в соціальних мережах

Ще не маєте перевіреної системи для встановлення та досягнення цілей? Створіть свій власний, прочитавши 18 основних інструментів постановки цілей для підприємців (2023).

3. Дізнайтеся, чому клієнти йдуть.

Клієнти зазвичай купуються в інших компаніях. Але якщо ви отримуєте негативні відгуки від клієнтів, вам потрібно з’ясувати причину.

Дізнайтеся, чому клієнти залишають ваш бізнес. Це може бути кілька причин, про які ви не знаєте, наприклад:

  • Погана якість обслуговування клієнтів
  • Ваш продукт не виправдав очікувань.
  • Ви не довели свою цінність
  • Ваша тактика продажу була надто агресивною

Встановіть систему зворотного зв’язку з існуючими клієнтами. Ви можете використовувати такий додаток, як UserLoop або Нечіткі опитування, щоб зібрати відгуки та зрозуміти, чого насправді хочуть клієнти. Ці дані можуть допомогти вам створити кращі продукти та маркетингові стратегії, які збільшать продажі та лояльність.

4. Зрозумійте свою цільову аудиторію

Цільова аудиторія – це група людей, на яку ви спрямовуєте маркетингові та рекламні зусилля. Ти знаєш, хто твій? Визначити цільовий ринок важливо, оскільки це допоможе вам легше знайти нових клієнтів і залучити більше кваліфікованих покупців на ваш веб-сайт, що призведе до збільшення продажів.

Косметичному бренду SUGAR знадобилося три роки, щоб справді визначити його цільова аудиторія. «Поки ми займалися електронною комерцією з 2012 по 2015 роки, — каже засновниця Вініта Сінгх в епізоді подкасту Shopify Masters, — ми зрозуміли, що існує багато жінок-міленіалів. хто не міг знайти ідеальну нюдову помаду або ідеальну червону помаду. Було багато кольорів, які ідеально підходили, скажімо, для кавказької шкіри, але не підходили для більш глибоких індійських тонів шкіри».

З цього моменту бренд визначив, що його покупці:

  • Жінка Індії віком від 20 до 27 років
  • Живе в мегаполісах
  • Споживає багато цифрового вмісту
  • Натхненний глобальним тенденції
  • Хочу, щоб тенденції індіанізувати для них

Це спонукало SUGAR створити свій перший продукт-бестселер: рідкі губні помади. Ці губні помади мають надзвичайно тривалий термін служби, що, враховуючи вологу та спекотну погоду в Індії, ідеально підходить для цільової аудиторії бренду.

SUGAR перейшов від одного магазину електронної комерції до понад 10 000 точок роздрібної торгівлі та став руйнівник галузі, зібравши понад 21 мільйон доларів США в рамках серії C.

Швидше знайдіть потрібних клієнтів, прочитавши Пошук ідеального клієнта: як визначити та охопити свою цільову аудиторію.

5. Виконайте SWOT-аналіз

Якщо ви — власник малого бізнесу, який має труднощі, настав час зробити крок назад і поглянути на речі ширше. Ось тут і вступає в дію SWOT-аналіз (сильні, слабкі сторони, можливості та загрози).

SWOT-аналіз спонукає вас подивитися на свій бізнес з різних точок зору та дає зрозуміти, як ви працюватимете в майбутнє. Якщо ви напишете добре розроблений бізнес-план, SWOT-аналіз стане його частиною.

Сильні та слабкі сторони – це внутрішні фактори або те, що ви можете контролювати. Приклади включають репутацію, партнерство, інтелектуальну власність і персонал. Можливості та загрози зазвичай знаходяться поза вашим контролем, як-от конкуренти, економіка, розмір ринку, тенденції та проблеми з постачальниками.

аналіз swot

SWOT-аналіз допоможе вам повернутися на правильний шлях. Це допомагає вам визначати проблеми, працювати над змінами та вдосконаленнями та приймати правильні рішення, щоб створити успішний бізнес.

Дізнайтеся більше, прочитавши SWOT-аналіз: простий спосіб знайти свою конкурентоспроможність Edge (плюс безкоштовний шаблон).

6. Уважно подивіться на свої фінанси

Навіть у найуспішніших власників бізнесу може виникнути багато проблем, пов’язаних із фінансами. Недостатній грошовий потік, неточні звіти про звірку, великі зовнішні зобов’язання, борги — це лише деякі з проблем, яким можна запобігти.

Якщо здається, що ваша проблема — гроші, вам потрібно буде переглянути свої витрати та вихідні грошові потоки. Ви можете відстежувати фінанси щотижня чи щомісяця, щоб бути в курсі всього. Раннє виявлення фінансових проблем може допомогти зменшити наслідки та зберегти прибутковість вашої компанії.

Я вважаю, що моєю найбільшою помилкою було те, що я зовсім не звертав уваги на свої фінанси. Завдяки [заборгованості свого бізнесу] я багато чому навчився. Я зрозумів, що хочу боротися за бізнес. Я не збирався здаватися. Зрештою, це зробило мене кращою діловою людиною. Зараз я одержимий своїми фінансами, і ніколи більше не буду їх ігнорувати.

Тарин Родіг’єро, засновник KaiKini

Поширені фінансові проблеми включають:

  • Проблеми з грошовими потоками
  • Немає підготовленого бюджету
  • Непередбачені витрати
  • Забагато боргів
  • Погане дотримання податкового законодавства
  • Поєднання особистих і ділових фінансів
  • Повідомлення про помилки

Щоб контролювати свої книги, скористайтеся наведеними нижче статтями як керівництвом. Вони допоможуть вам боротися з бухгалтерськими звірами та налаштувати вас на більш продуктивний бізнес.

7. Отримайте фінансування, якщо воно вам потрібне

Оборотний капітал є проблемою для компаній будь-якого розміру, але це може бути шкідливим для невеликих компаній з обмеженими ресурсами. Мати готівку, щоб оплатити рахунки та пообідати – це чудово, але брак капіталу заважає вам наймати роботу, поповнювати запаси, створювати маркетингові кампанії та розробляти нові продукти для ринку.

Щоб подолати ці перешкоди, ви повинні Ви захочете скласти бюджет для операцій, а потім дослідити та забезпечити варіанти фінансування ще до того, як вам це знадобиться.

Shopify Capital — це один із способів отримати швидкий і легкий доступ до бізнес кредит. Немає тривалих заяв або кредитних перевірок. Ви можете отримати фінансування протягом кількох днів після прийняття пропозиції. Крім того, ви можете повертати гроші за рахунок продажів платежами, які підходять для вашого бізнесу.

Мені дуже подобається гнучкість системи погашення Shopify Capital. У напружені дні я повертаю більше, а в менші – менше.

Ви можете використати кошти для багатьох речей, зокрема:

  • Наймайте нових співробітників
  • Наймайте експерта-консультанта
  • Зробіть запаси для сезонних розпродажів
  • Купуйте оптом товари зі знижкою
  • Замовляйте нові матеріали
  • Підживлюйте маркетингові кампанії

Керуйте своїми грошима там, де ви їх заробляєте, за допомогою Shopify Balance

Shopify Balance — це безкоштовний фінансовий обліковий запис, який дозволяє керувати грошима вашого бізнесу від адміністратора Shopify. Не сплачуйте щомісячних комісій, отримуйте виплати до 7 днів раніше та отримуйте кешбек за відповідні покупки.

Відкрийте для себе баланс Shopify

8. Повернення та зміна напрямку

Поворот звучить простіше, ніж є насправді, і може означати багато різних речей для різних компаній. Для деяких це може означати зміну вашої бізнес-моделі.

Для інших це може означати перехід до зовсім іншої галузі або зміну цільового клієнта. Можливо, ви думали, що ваш продукт добре продаватиметься серед гравців на акустичній гітарі, але насправді він може продаватися краще серед гравців на піаніно.

Можливо, вам доведеться продавати зовсім інший продукт. Іноді це трапляється через те, що власники бізнесу не належним чином перевірили свої бізнес ідеї чи продукти перед запуском. Вам потрібно провести ретельний аналіз того, що працює, а що ні, і подумати про внесення кардинальних змін.

9. Інвестуйте в маркетинг

На даний момент у вас є основа для розвитку вашого бізнесу. Ви знаєте свою аудиторію, у вас є готівка в банку, і ви готові розповісти про неї. Щоб залучити потрібних клієнтів, вам потрібно впровадити маркетингові стратегії, які залучатимуть, залучатимуть і утриматимуть їх.

Ви можете отримати значну поінформованість за невеликий бюджет, використовуючи тактику соціальних мереж:

  • Маркетинг на YouTube
  • Маркетинг на TikTok
  • Маркетинг на Instagram
  • Оголошення у Facebook

Генрі Чен, серійний підприємець і бізнес-тренер, наполегливо рекомендує використовувати відеомаркетинг для просування вашого бізнесу в Інтернеті: «Створюйте послідовний, вічнозелений вміст. Зокрема, відео YouTube, які орієнтовані на цінність і доступні для пошуку».

Він додає: «Зосередьтеся на вирішенні однієї-двох простих, але поширених і важливих проблем у кожному відео. Люди з більшою ймовірністю будуть мати справу з вами, коли побачать соціальний доказ і — безкоштовну — вартість, яку ви надали. Оскільки воно вічнозелене, ваші відео працюватимуть на вас протягом місяців і навіть років».

10. Дійте

Коли ви знаєте, що ваш бізнес на останньому етапі, вам потрібно бути проактивним. Не сидіть склавши руки і не чекайте, поки щось станеться, перш ніж почати діяти. Вживайте заходів, які є не лише превентивними (поки ситуація не погіршиться), але й усувають кричущі проблеми.

Немає кращого почуття для підприємця, ніж коли він чи вона здатні змінити щось на краще. Кожен підприємець стикається з труднощами, і короткочасна крах бізнесу є лише одним із багатьох.

Навіть якщо ваш бізнес зазнає краху, незважаючи на всі ваші зусилля, сприймайте це як урок. Багато підприємців перед вами зазнавали невдач перед тим, як почати свою найуспішнішу справу. Вам потрібно бути правим лише один раз.

Навчіться на невдачах свого бізнесу

Визнання того, що ваш власний бізнес зазнає труднощів, — це перший крок. Ви повинні приймати складні рішення, щоб не залишитися без грошей і не зачинити двері.

Незалежно від того, чи це пошук цілої бази нових клієнтів чи отримання фінансування, можна зробити крок назад і отримати ваш бізнес повернеться на правильний шлях. Все це частина підприємницького процесу.

Поширені запитання про бізнес, що бореться

Як відновити бізнес, що бореться?

  1. Відкоригуйте своє мислення
  2. Ставте цілі
  3. Дізнайтеся, чому клієнти йдуть
  4. Зрозумійте свою цільову аудиторію
  5. Виконайте SWOT-аналіз
  6. Уважно подивіться на свої фінанси
  7. Отримайте фінансування, якщо воно вам потрібне
  8. Оберніться та змініть напрямок
  9. Інвестуйте в маркетинг
  10. Дійте

Що робити, якщо ваш бізнес зазнає краху?

Одна річ, яку потрібно зробити, якщо ваш бізнес зазнає краху, це оцінити ефективність свого бізнесу та визначити будь-які сфери, які можна покращити. Крім того, зробіть кроки, щоб дослідити потенційні методи збільшення доходів або зменшення витрат, щоб повернути свій бізнес на правильний шлях.

Що робити, коли у вашого бізнесу закінчуються гроші ?

Коли у вашому бізнесі закінчуються гроші, визначте причину нестачі та знайдіть способи збільшити дохід або зменшити витрати. Поговоріть із фінансовим спеціалістом і знайдіть альтернативні джерела грошей, щоб що ви можете підтримувати свій бізнес на плаву.