Якщо ви тут, ви вже знаєте, наскільки важливо для малого бізнесу бути онлайн. Згідно з дослідженням Zippia, 81% споживачів досліджують бізнес онлайн перед тим, як купити продукт. У вас є різноманітні варіанти, щоб допомогти створити веб-сайт: ви можете скористатися конструктором веб-сайтів із функцією перетягування, найняти підрядника, щоб розробити та створити код для вас, або навчитися кодувати самостійно.

Незалежно від того, який шлях ви оберете, корисно знати основи створення веб-сайтів. Знати, як працює код веб-сайту вашої компанії, схоже на те, де знаходяться автоматичні вимикачі та обладнання HVAC у звичайному магазині. Ймовірно, ця інформація вам колись знадобиться, але навіть якщо вам цього не знадобиться, вам буде легше відпочивати, знаючи, що вона у вас є.

Способи створити веб-сайт

  1. Конструктор веб-сайтів
  2. Система керування вмістом
  3. Зроби сам

Створення веб-сайт може бути напрочуд простим. Перше, що потрібно зробити, це вирішити, наскільки практичним ви хочете бути в процесі. Звичайно, будь-який із наведених нижче варіантів можна передати професійним розробникам, але різниця полягає в тому, скільки контролю та налаштувань ви хочете отримати на кожній веб-сторінці — як під час, так і після створення вашого сайту.

Конструктор веб-сайтів

Конструктори веб-сайтів, як-от Squarespace, Wix і Shopify, — це рішення без використання коду, які дозволяють користувачам із обмеженими технічними навичками легко перетягувати елементи дизайну на свій розсуд. Вони пропонують професійні шаблони дизайну та величезні бібліотеки оптимізованих плагінів, які надають вашому веб-сайту розширену функціональність. Squarespace відомий своїм стильним набором шаблонів веб-дизайну, тоді як Shopify безпосередньо задовольняє потреби власників бізнесу, забезпечуючи безпечні та надійні покупки для клієнтів.

Вміст система керування

Системи керування вмістом (CMS), такі як WordPress, з’явилися раніше, ніж більшість конструкторів веб-сайтів, і були розроблені для організації баз даних вмісту. Використання CMS зазвичай передбачає трохи простого кодування, і більшість платформ CMS сумісні з набором плагінів, які розширюють функціональність. Станом на 2023 рік більше 43% веб-сайтів в Інтернеті є на основі WordPress; однак WordPress менш інтуїтивно зрозумілий, ніж нещодавно розроблені конструктори веб-сайтів, і вимагає технічної грамотності, наприклад веб-хостингу знання та певний досвід написання коду.

DIY

Щоб навчитися кодувати веб-сайт самостійно, потрібно вивчити HTML (гіпертекст мова розмітки), CSS (каскадні таблиці стилів) і JavaScript. Ось трохи більше інформації про кожен:

  • HTML. HTML – це мова розмітки, яка використовує теги та коди для опису форматування тексту чи даних. Веб-розробники використовують HTML для створення базової структури та вмісту веб-сторінок.
  • CSS. CSS — це мова таблиць стилів, вона дозволяє веб-розробникам вибирати кольори, шрифти, інтервал і макет для елементів HTML.
  • JavaScript. JavaScript — це мова програмування, яка дозволяє веб-розробникам повідомляти комп’ютеру, як виконувати різні операції. Використовуйте його, щоб додати інтерактивність своїм веб-сторінкам. Наприклад, ви можете використовувати JavaScript для автоматичного оновлення рівнів запасів, які відображаються на сторінці продукту.

Як кодувати веб-сайт за допомогою конструктора веб-сайтів

  1. Виберіть платформу та план
  2. Виберіть доменне ім’я
  3. Виберіть шаблон
  4. Створіть карту сайту
  5. Налаштуйте свій веб-сайт
  6. Налаштуйтеелектронну комерцію параметри
  7. Попередній перегляд і тестування
  8. Опублікувати

Якщо ви користуєтеся веб-конструктором, вам не потрібно знати тег із таблиці стилів. Більшість з них дозволяє налаштувати веб-сайт за лічені години, якщо не хвилини.

1. Виберіть платформу та план.

Дослідіть платформи конструктора сайтів, включаючи їх різноманітні варіанти ціноутворення налаштування, а конструктор веб-сайтів Shopify ідеально підходить для налаштування магазину електронної комерції, який повністю настроюється.

2. Виберіть доменне ім’я

Виберіть URL-адресу (або адресу веб-сайту), якнайближчу до назви вашої компанії. Якщо у вас уже зареєстрований домен, ви можете надати своєму веб-конструктору доступ до нього.

3. Виберіть шаблон

Частиною задоволення від конструктора веб-сайтів є перегляд багатьох професійно розроблених готових шаблонів із естетикою, починаючи від мінімального до квіткового та футуристичного.

4. Зрозумійте свою карту сайту

Це одне місце, де перегляд конкурентів не є поганою ідеєю. З’ясування того, які сторінки мають інші бренди на своїх веб-сайтах (і як вони організовують свою інформацію), може допомогти вам створити інтуїтивно зрозумілу карту сайту. Загальні сторінки містять інформацію, контакти, блог і каталог продуктів.

5. Налаштуйте свій веб-сайт

Ви зможете перетягувати й опускати різні елементи, включно з яскравими користувальницькими зображеннями, пояснювальним текстом, каруселями тощо. Ви також можете налаштувати елементи дизайну, щоб краще включити свій бренд і повідомлення.

6. Налаштуйте параметри електронної комерції

Якщо можливо, додайте продукти до свого магазину, надавши назви продуктів, описи, ціни та зображення.

7. Попередній перегляд і тестування

Натисніть кнопку попереднього перегляду та перегляньте сайт. Попросіть кількох інших людей надати відгук перед запуском. Якщо ваші пропозиції складніші, ви можете виконати кілька раундів налаштування та попереднього перегляду, щоб переконатися, що ціннісна пропозиція вашого бізнесу чітка.

8. Почніть транслювати

Повідомте світу, що ви онлайн, через електронну пошту, соціальні канали та з уст в уста.

Як кодувати веб-сайт з нуля

  1. Вивчіть
  2. Сплануйте та розробіть веб-сайт
  3. Напишіть базовий HTML
  4. Напишіть правила CSS, щоб стилізувати елементи HTML
  5. Включити JavaScript
  6. Налаштувати сервер
  7. Придбайте доменне ім’я та виберіть постачальника веб-хостингу
  8. Запустіть 

Веб-розробка зазвичай поділяється на зовнішню веб-розробку, яка складається з візуальних елементів, з якими взаємодіють користувачі, та серверну веб-розробку, яка включає керування сервером і функції безпеки. Щоб стати повноцінним веб-розробником (кимось, хто володіє як зовнішнім, так і внутрішнім веб-розробленням), можуть знадобитися роки, але ось огляд процесу створення відносно простого бізнес-веб-сайту для себе:

1. Навчайтеся

Вивчіть основи HTML, CSS і JavaScript, які є основними мовами кодування для створення веб-сайтів. Розгляньте платні курси на таких сайтах, як Coursera, а також на ресурсах, присвячених коду, як-от Codecademy.

2. Сплануйте та спроектуйте веб-сайт

Настав час визначитися з фактичною структурою та макетом вашого веб-сайту, зокрема, які сторінки ви хочете включити та як вони мають бути структуровані.

3. Напишіть базовий HTML

HTML-код схожий на проект будинку: він забезпечує макет веб-сторінок, зокрема структуру різних розділів, послідовність сторінок, а також необроблену копію на кожній веб-сторінці. Ви можете створити це в простому HTML-документі а потім переглянути його як мінімальну сторінку за допомогою улюбленого браузера. Використовуйте технічні методи SEO щоб підвищити шанси вашого сайту на рейтинг у пошукових системах.

4. Напишіть правила CSS, щоб стилізувати свої HTML-елементи

CSS забезпечує всі візуальні особливості вашого сайту: кольори, розмір шрифту, інтервали та макет. Ви закодуєте це як окремий файл і посилаєтеся на нього в HTML-документі, щоб веб-переглядач знав, як відобразити його інформацію.

5. Включіть JavaScript

Код JavaScript надає всі інтерактивні елементи вашого веб-сайту, як-от меню навігації, повзунки та перевірку форм, а також анімацію та дії, ініційовані користувачем.

6. Налаштуйте сервер

Тепер настав час надягти капелюх на серверну веб-розробку. Для створення функцій на стороні сервера потрібна інша мова програмування, наприклад node.js або Python.

7. Придбайте доменне ім’я та виберіть постачальника веб-хостингу

Завантажте свій веб-сайт (тобто створені вами файли HTML, CSS і JavaScript) на сервер хостингу за допомогою протоколу передачі файлів (FTP) або іншого метод.

8. Запустіть

Тестуйте діючу версію свого веб-сайту, щоб переконатися, що кожна веб-сторінка працює належним чином. Зробіть свій веб-сайт загальнодоступним для відвідувачів.

Поширені запитання про код веб-сайту

Скільки часу потрібно для кодування веб-сайту?

Час кодування веб-сайту залежить від таких факторів, як складність веб-сайту, ваше знайомство з кодуванням і функції, які вам потрібні. Для створення простих сайтів може знадобитися кілька днів, а для складніших — тижні або місяці.

Чи можна безкоштовно написати код веб-сайту?

Так, веб-сайт можна безкоштовно написати за допомогою технологій з відкритим кодом, як-от HTML, CSS і JavaScript. Можливо, вам доведеться заплатити за доменне ім’я та хостинг, але для них також існують безкоштовні варіанти.

Де я можу знайти ресурси для навчання і покращити свої навички в розробці коду веб-сайту?

Ви можете знайти ресурси на таких платформах, як freeCodeCamp, Codecademy та MDN Web Docs, а також у навчальних посібниках і курсах на таких веб-сайтах, як Udemy, Coursera та YouTube.