Встановлення ціни на продукт є одним із головних рішень, які ви приймаєте як власник бізнесу. Вибрана вами модель ціноутворення впливає практично на кожну частину вашого бізнесу.
Вона також впливає на ваших клієнтів. Чутливість до ціни є одним із ключових факторів, які впливають на вибір цін компаніями. Зараз клієнти добре поінформовані про свої покупки, і вони чутливі до ціни, оскільки хочуть отримати максимальну вигоду за свої гроші та час.
Ось чому дуже легко застрягти на своїй стратегії ціноутворення, коли ви повторно запускати новий бізнес або продукт, але важливо не дозволити цьому рішенню зупинити вас у запуску. Найкращі дані про ціни, які підприємці можуть отримати, це запуск і тестування з реальними клієнтами. Дослідження ринку, звичайно, відіграє важливу роль, але, зрештою, ціноутворення має ґрунтуватися на тому, що ваші клієнти насправді готові платити.
Зрештою, вибір моделі ціноутворення може бути складним. Ось чому ми створили цей посібник, який охоплює все, що вам потрібно знати про те, як визначити ціну на продукт, а також розглядає важливі компоненти ефективної стратегії ціноутворення та популярні моделі ціноутворення, які використовуються сьогодні в бізнесі.
Виберіть правильну ціну
Визначте свої націнки та маржу прибутку, щоб установити ідеальну ціну та збільшити прибуток за допомогою нашого калькулятора ціни продукту.
Докладніше
Що таке ціноутворення на продукт?
Встановлення ціни на продукт — це процес визначення кількісної вартості продукту на основі внутрішніх і зовнішніх факторів. Ціноутворення на продукцію безпосередньо впливає на загальний успіх вашого бізнесу, від грошового потоку до норми прибутку та попиту клієнтів.
Цінові стратегії відрізняються залежно від галузі, цільових клієнтів і навіть вартість товару. Наприклад, в електронній комерції поширені моделі ціноутворення на основі передплати. На більш конкурентоспроможних ринках конкурентоспроможні ціни часто є правильним шляхом.
Як мені встановити ціну на свої продукти?
Немає браку в порадах щодо ціноутворення на продукти. Деякі поради чудові, деякі з них… не дуже. На щастя, є простий спосіб встановити ціну на продукцію, щоб продавати її вигідно. Використовуючи ретельні дослідження ринку та розуміючи своїх ідеальних клієнтів, ви можете розробити стратегію ціноутворення та остаточну ціну, яка вам підійде.
Ціноутворення стосується всього, починаючи від фінансів вашого бізнесу та закінчуючи позиціонуванням вашого продукту на ринку, з урахуванням міркувань незалежно від того, чи це позачасовий, індивідуальний або короткочаснийпродукт в тренді. Це також впливає на те, як ви отримуєте прибуток від продажів на сайтах онлайн-продажів. Це ключове стратегічне рішення, яке вам потрібно прийняти для вашого бізнесу, і воно може бути настільки ж мистецтвом, як і наукою.
Але це рішення не можна прийняти лише один раз.
Якщо ви намагаєтесь знайти роздрібну ціну свого продукту, існує відносно швидкий і простий спосіб встановити початкову ціну.
Щоб установити першу ціну, складіть усі витрати, пов’язані з виведенням вашого продукту на ринок, встановіть свою норму прибутку понад ці витрати, і ось воно. Ця стратегія називається витрати плюс ціноутворення, і це один із найпростіших способів встановлення ціни на ваш продукт.
Якщо вона здається надто простою, щоб бути ефективною, ви наполовину праві— але ось як це працює.
Ціноутворення — це не рішення, яке ви приймаєте лише один раз.
Чому ця модель ціноутворення працює
Найважливішим елементом вашої цінової стратегії є те, що вона має підтримувати ваш бізнес. Ваша продажна ціна має підтримувати ваш бізнес.
Якщо на продукти встановлено високу ціну, а потенційні клієнти не купують, ви втратите частку ринку. Якщо ви встановите занадто низькі ціни, ви продаватимете збиток або матимете неприйнятний прибуток. Це ускладнює масштабне зростання. Звичайно, інколи має сенс продавати певний продукт за нижчою ціною, якщо ви вважаєте, що це збільшує цінність вашого клієнта за весь період життя, але це завжди слід робити стратегічно.
Є й інші важливі фактори, які впливають на ваше ціноутворення. потребує врахування, наприклад, вашої ціни відносно ваших конкурентів, споживчих тенденцій і значення різних стратегій ціноутворення для бізнесу та очікувань клієнтів. Ваші наявні клієнти також можуть дати вам зрозуміти, чи можете ви підвищити ціни. Почніть із тестування вищої ціни на невеликому сегменті наявних клієнтів і подивіться, як вони відреагують. Але перш ніж ви зможете турбуватися про вибір ціни продажу свого продукту, є кілька інших важливих речей, які слід розглянути.
Як визначити ціну вашого продукту
Щоб розрахувати стійку ціну на ваш продукт, потрібно виконати три кроки.
- Додайте свої змінні витрати (на продукт)
- Додайте прибуток
- Не забувайте про постійні витрати
1. Додайте свої змінні витрати (на продукт)
Ефективна стратегія ціноутворення зводиться до розуміння ваших витрат. Якщо ви замовляєте продукти, ви матимете пряму відповідь щодо того, скільки вам коштує кожна одиниця, яка є вашою собівартістю проданих товарів.
Якщо ви виготовляєте продукти, ви Доведеться копнути трохи глибше та подивитися на комплект сировини, витрати на робочу силу та накладні витрати. Скільки коштує цей набір і скільки виробів можна створити з нього? Це дасть вам приблизну оцінку вашої собівартості проданих товарів за одиницю.
Однак ви не повинні забувати, що час, який ви витрачаєте на свій бізнес, також є цінним. Щоб оцінити свій час, установіть погодинну ставку, яку ви хочете заробити від свого бізнесу, а потім розділіть її на кількість продуктів, які ви можете виготовити за цей час. Щоб установити стабільну ціну, переконайтеся, що вартість вашого часу включена до змінної вартості продукту.
Зрештою, ціна, яку ви виберете, має відповідати тій, яку ваші цільові клієнти платитимуть постійно основа. Дослідження ринку відіграє вирішальну роль у вашому кроці. Важливо знати, скільки ваші клієнти готові платити, перш ніж кинутися до конкурентів.
Собівартість проданих товарів | 3,25$ |
Термін виготовлення | 2,00$ |
Упаковка | 1,78 дол. США |
Рекламні матеріали | 0,75 дол. США |
Доставка | 4,50 дол. США |
Партнерська комісія | 2,00 дол. США |
| |
Загальна вартість продукту | 14,28 дол. США |
У цьому прикладі загальна вартість кожного продукту становить 14,28 доларів США.
2. Розглянемо маржу прибутку
Якщо ви отримаєте загальну кількість змінних витрат на проданий продукт, настав час включити прибуток у вашу ціну.
Припустімо, ви хочете заробити 20% прибутку від ваших продуктів на додаток до змінних витрат. Коли ви обираєте цей відсоток, важливо пам’ятати дві речі:
- Ви ще не включили свої постійні витрати, тому вам доведеться покривати витрати, окрім змінних витрат.
- Вам потрібно розглянути загальний ринок і переконатися, що ваш ціновий діапазон все ще потрапляє в загальну «прийнятну» ціну для вашого ринку. Якщо ваша ціна вдвічі вища за всіх ваших конкурентів, продажі можуть стати складними залежно від категорії продукту.
Коли ви будете готові розрахувати ціну, візьміть свій загальні змінні витрати та розділіть їх на 1 мінус бажана норма прибутку, виражена десятковим дробом. Для 20% прибутку це 0,2, тож ви розділите свої змінні витрати на 0,8.
У цьому випадку це дає вам базову ціну 17,85 доларів США за ваш продукт, яку можна округлити до 18 дол. США.
Цільова ціна = (Змінна вартість продукту)/(1 – бажана норма прибутку у вигляді десяткового дробу)
3. Не забувайте про постійні витрати
Змінні витрати — це не тільки ваші витрати.
Постійні витрати — це витрати, які ви сплачуєте незважаючи ні на що, і які залишаються незмінними ви продаєте 10 товарів або 1000 товарів. Вони є важливою частиною ведення вашого бізнесу, і мета полягає в тому, щоб вони також були охоплені продажами ваших продуктів.
Коли ви обираєте ціну за одиницю, може бути складно визначити з’ясуйте, як ваші постійні витрати вписуються, тому тестування різних цінових точок є ключовим.
Простий спосіб підійти до цього — взяти інформацію про змінні витрати, яку ви вже зібрали, і встановити її в ця електронна таблиця калькулятора беззбитковості. Щоб відредагувати електронну таблицю, збережіть її на комп’ютері або на Диску Google і зробіть копію, щоб зберегти дублікат, до якого матимете доступ лише ви.
Цю створено для перегляду ваших постійних і змінних витрат в одному місці, і дізнатися, скільки одиниць одного продукту потрібно продати, щоб отримати беззбитковість за вибраною вами ціною.
Ці розрахунки можуть допомогти вам прийняти обґрунтоване рішення щодо балансу між покриттям постійних витрат і установкою керовану та конкурентоспроможну ціну.
Дізнайтеся все, що вам потрібно знати про проведення аналізу беззбитковості, включно з тим, на що слід звернути увагу та як інтерпретувати та коригувати на основі ваших чисел.
Використання калькулятора ціни на продукцію
Щоб полегшити життя, скористайтеся калькулятором ціни на продукцію, щоб знайти вигідну ціну продажу своїх продуктів, яка може бути неймовірно корисно побачити, як різні ціни можуть вплинути на ваш бізнес.
Калькулятор маржі прибутку від Shopify — чудовий спосіб це зрозуміти. Він використовує стратегію ціноутворення «витрати плюс», яка бере загальні витрати на виготовлення вашого продукту, а потім додає відсоток націнки для визначення остаточної ціни продажу.
Для початку просто введіть свою валову вартість для кожного товару та суму відсоток прибутку, який ви хотіли б отримати від кожного продажу. Скажімо, доставка вашого товару на полицю коштує 20 доларів, і ви хочете підвищити ціну на 25%.
Після введення цифр натисніть «Обчислити прибуток». Інструмент перевірить ці числа через свою формулу прибутку, щоб знайти остаточну ціну, яку ви повинні стягувати з клієнтів. У прикладі нижче ви побачите, що продажна ціна становить 25 доларів США, ваш прибуток – 5 доларів США, а валовий прибуток – 20%.
Пограйте з цифрами, щоб знайти ідеальну ціну для вашої клієнтської бази та прибутку. Якщо ви можете встановити вищу ціну, збільште націнку. Звідти ви можете ефективно встановлювати ціни та починати отримувати прибуток від кожного продажу.
Використовуйте калькулятор
Випробуйте різні стратегії ціноутворення
Не дозволяйте страху обрати «неправильну» ціну заважати вам відкрити свій магазин. Цінові рішення завжди змінюватимуться разом із вашим бізнесом, і якщо ваша ціна покриває ваші витрати та забезпечує певний прибуток, ви можете тестувати та коригувати по ходу роботи. Запустіть порівняння цін, щоб побачити, як ваші стратегії порівнюються з подібними продуктами.
Зокрема в електронній комерції ціноутворення на основі вартості є загальною моделлю ціноутворення. Завдяки ціноутворенню на основі вартості ви оцінюєте свої продукти на основі сприйнятої цінності продуктів і послуг, які ви пропонуєте.
Вам цікаво, які рекламні матеріали вам можуть знадобитися для ваших продуктів? Однією з найпоширеніших у контексті електронної комерції є маркетингові матеріали або додаткові подарунки, щоб підвищити рівень вашого упакування та розпакування електронної комерції.
Використання такого підходу дасть вам ціну, яку ви можете відчувати себе впевнено, тому що найважливіше, коли справа доходить до ціноутворення, — переконатися, що ваша ціна допоможе вам побудувати стабільний бізнес. Отримавши це, ви зможете запустити свій магазин або новий продукт, пропонувати нижчі ціни на знижки та використовувати відгуки та дані, які ви отримуєте від клієнтів, щоб скорегувати структуру ціноутворення в майбутньому.
Поширені запитання про ціни на продукти
Скільки я маю отримати прибуток від продукту?
Є багато різних стратегій ціноутворення, які слід враховувати під час визначення ціни продукту. Ви повинні взяти до уваги ціни ваших конкурентів, свої витрати на товари та норми прибутку. Правильне ціноутворення вимагає часу та багато знищення.
Яка хороша ціна для продукту, виробництво якого коштує 10 доларів?
Якщо середня рентабельність валового прибутку становить приблизно 50%, хороша продажна ціна продукту, виробництво якого коштує 10 доларів США, становитиме 20 доларів США.
Як я можу дізнатися, як визначити ціну продукту?
За допомогою калькулятора ціни продукту легко знайти ціну продукту автоматично. Щоб обчислити вручну, потрібно додати змінні та постійні витрати. Потім застосуйте маржу прибутку, щоб отримати цільову ринкову ціну.
Які фактори слід враховувати при встановленні ціни на продукт?
- Загальні витрати на ведення вашого бізнесу, включаючи постійні та змінні витрати
- Ціноутворення конкурентів
- Ринковий попит
- Спроможність цільових клієнтів
- Вартість вашого продукту