Чи замислювалися ви коли-небудь про те, як Google знаходить і каталогізує всі сторінки в Інтернеті? Відповідь: він використовує веб-сканери. Пошукові системи використовують сканери для читання Інтернету та заповнення внутрішньої бази даних. Маркетологи, які їх розуміють, можуть використати ці знання, щоб покращити ефективність SEO та представити свої бренди більшій кількості людей. Дізнайтеся, як працюють сканери сайту та як їх можна використовувати для оптимізації веб-сайту для індексування пошуковою системою.

Що таке сканер сайту?

Сканер сайту , також відомий як веб-сканер, це програма, яка автоматично сканує, завантажує та витягує веб-дані з величезного океану інформації в Інтернеті. «Сканування» — це термін для того, як програма переглядає кожну веб-сторінку та переходить за посиланнями на сторінці, щоб виявити інші веб-сторінки.

Пошукові системи використовують власні приватні веб-сканери, щоб зрозуміти веб-сайти та вказати, коли їх показувати в результатах пошуку. Загальнодоступні сканери, як-от Screaming Frog , імітуйте цю поведінку, щоб надати власникам веб-сайтів уявлення про те, як приватні сканери оцінюють їхні сайти.

Як працюють веб-сканери?

Якщо ви думаєте про Інтернет як про бібліотеку, веб-сканер схожий на машину, яка автоматично переглядає та сканує кожну сторінку кожної книги, записуючи результати у свою базу даних. Він переглядає вміст сайту, включаючи метадані, і індексує сторінку для пошуку.

Коли веб-сканер читає сайт, він використовує HTML сайту — мову, яка використовується для створення та показу веб-сторінок — з особливим наголосом на посиланнях на кожній веб-сторінці. Він використовує ці посилання, щоб зрозуміти, як різні сторінки та веб-сайти пов’язані один з одним.

Пошукові системи використовують цю інформацію — HTML і зв’язки посилань — щоб визначити, які сайти відображати та як ранжувати їх у результатах пошуку.

Які переваги використання інструментів сканування сайту?

Веб-сканер імітує налаштування та методи, які пошукові системи використовують у своїх власних сканерах, щоб дати вам уявлення про те, як боти пошукових систем сприймають ваш сайт. Веб-сканери є інструментом аудиту, і якщо ви навчитеся інтерпретувати результати, ви зможете створити потужну дорожню карту для покращення пошукової оптимізації вашого сайту (SEO) і дизайну взаємодії з користувачем (UX). Ось деякі із способів, якими веб-сканери можуть вам допомогти:

Робить ваш сайт доступним для пошукових систем

Ваш сайт може не скануватися з кількох причин. До них належать несправні файли або конфігурації у файлах вашого сайту, як-от директиви robots.txt, канонічні URL-адреси або протоколи безпеки. Вони також можуть бути наслідком технічних помилок налаштування. Наприклад, сканування виявить ланцюжок перенаправлення, у якому одне посилання переспрямовує на інше, перенаправляючи назад на вихідну URL-адресу, створюючи нескінченну петлю перенаправлень. Веб-сканер визначить сторінки, які недоступні через одну з цих проблем.

Виявляє застарілі сторінки на вашому сайті

Веб-сканер надасть вам повний список усіх сторінок вашого сайту, доступних для сканування. Це часто призводить до несподіванок. Наприклад, ваша цільова сторінка, яка демонструє вашу акцію Чорної п’ятниці 2021 року, все ще працює, і люди знаходять її в Google.

Це чудова можливість очистити сайт. Веб-сканери справляються з цим краще, ніж такі інструменти, як Google Analytics, тому що вони можуть підбирати сторінки, навіть якщо на сторінці немає відвідувань або встановлених тегів аналітики. Ви можете звернути увагу на старі сторінки, скасувавши їх публікацію та переспрямувавши старі, нерелевантні URL-адреси на найрелевантнішу активну.

Знаходить зайвий вміст

Дубльований вміст може заплутати користувачів і сканери пошукових систем, що призводить до нижчого рейтингу та рейтингу конверсії. Веб-сканер виділить ключові сигнали про повторюваний вміст, наприклад подібні заголовки чи ідентичні теги заголовків. Ці сторінки часто виникають у результаті того, що хтось випадково опублікував і забув змінити повторювану колекцію продуктів або публікацію в блозі.

Виправляє пошкоджені посилання

Сканери надають звіт про кожне посилання на вашому сайті та його код статусу (200, 301 і помилки 404, і показує, чи посилання веде на активну сторінку). Відфільтрувавши «посилання на 404», ви можете визначити непрацюючі посилання на своєму сайті. Непрацюючі посилання, як внутрішні, так і зовнішні, є поганим сигналом SEO для Google і шкодять взаємодії з користувачем.

Розуміє структуру вашого сайту

Сканери сайту можуть надавати звіти про кількість сторінок у папці (наприклад, сторінок у продуктах/колекціях/) на вашому сайті. Вони також можуть повідомляти про внутрішні посилання на різні розділи вашого сайту та глибину сканування ваших сторінок (кількість вкладених папок, які містить URL). Нещодавно Screaming Frog випустила автоматичні візуалізації цих звітів. Вони дають уявлення про ширину та глибину вашого сайту. Ви можете отримати уявлення, наприклад, про кількість блогів на категорію або про співвідношення сторінок колекції та сторінок продуктів.

Як ви використовуєте інструменти сканування сайту?

  1. Визначте свій набір сканування
  2. Налаштуйте параметри сканування
  3. Перегляд даних сканування
  4. Визначення пріоритетів для завдань

Існує багато веб-сканерів, доступних для маркетологів, зокрема SEO Spider від Screaming Frog і Аудит сайту SEMRush. Усі сканери працюють на однакових принципах і зазвичай виконують такі чотири кроки:

1. Визначте свій набір для сканування

Ви можете наказати веб-сканеру сканувати кожну сторінку вашого домену, але це може бути не найкращий набір даних. Ви можете попросити його сканувати лише сторінки у вашій XML-карті сайту, лише сторінки в межах продуктів/підкаталогу або лише веб-сторінки зі списку з Google Таблиць. Більшість сканерів можуть приймати ці типи інструкцій щодо запуску.

2. Налаштувати параметри сканування

Існує багато налаштувань сканера. Ось приклади деяких із найважливіших:

Імітація ботів

Ви можете налаштувати свій веб-сканер так, щоб він діяв як веб-сканер Google, Bing або інші сканери пошукової системи.

Дотримуйтеся вказівок

Файл robots.txt служить посібником, вказуючи пошуковим системам, які сторінки слід сканувати, а яких уникати. Ви можете наказати веб-сканеру виконувати вказівки у файлі robots.txt або ігнорувати їх. Правильне налаштування залежатиме від того, чи хочете ви перевірити налаштування файлу robots.txt, чи ви впевнені в них.

Візуалізація JavaScript

Ви можете вказати веб-сканеру, чи сканувати JavaScript веб-сайтів або зосередитися на сайтах на основі HTML.

3. Перегляд даних сканування

Після завершення сканування сайту ви отримаєте серію звітів — зазвичай велику електронну таблицю або серію електронних таблиць. Ці звіти містять списки сайтів, які відповідають фільтрам помилок сканера. Наприклад, список непрацюючих посилань, список веб-сторінок із повторюваними тегами заголовків, список сторінок без внутрішніх посилань тощо. Робота маркетолога полягає в тому, щоб переглянути їх і скласти план дій для усунення помилок.

4. Розставте пріоритети для дій

Найважче визначити, які звіти сканування є найбільш актуальними. Наприклад, повторювані теги заголовків є більшою проблемою, ніж повторювані метаописи, оскільки пошукові системи більше зважують теги заголовків під час оцінки вмісту веб-сторінки. Якщо ви не впевнені, як визначити пріоритети, подумайте про те, щоб найняти експерта з оптимізації пошукових систем.

Продавайте там, де люди шукають, за допомогою Shopify

Shopify пропонує потужні інструменти, які допоможуть вам складати списки, рекламувати, і продавати продукти в Google. Покажіть свій продукт новим покупцям, які шукають те, що ви продаєте, з одного офісу.

Почніть продавати в Google

Поширені запитання щодо сканера сайту

Які приклади веб-сканерів?

Прикладом сканера пошукової системи є Googlebot, сканер, який Google використовує для заповнення результатів пошуку. Прикладом безкоштовного веб-сканера (після сканування 500 URL-адрес стягується плата) є SEO Spider від Screaming Frog.

Чи сканери сайтів законні?

Так, веб-сканери є законними. Однак те, що компанія робить з інформацією від сканерів, може бути законним або ні. Наприклад, в Аргентині користувачі мають право бути забутим, і для пошукових систем заборонено показувати веб-сторінки, які особа попросила видалити.

Які існують два типи сканерів сайтів?

На практиці існує два типи сканерів сайтів: автоматизовані програми, які пошукові системи використовують для сканування та індексування всієї мережі, та інструменти, які сканувати окремі веб-сайти та створювати для них звіти про аудит веб-сайтів.

Що роблять веб-сканери?

Сканери сайту завантажують і класифікують інформацію в Інтернеті. Вони роблять це для інформування алгоритмів ранжирування або створення звітів.